Wycieczka do Lwowa

Czy byłeś kiedyś we Lwowie? Jeżeli lubisz to co polskie, ukraińskie i co stare, piękne i wytworne, a także takie proste i zwyczajne, koniecznie musisz pojechać do Lwowa. Jak się tam dostać? Możesz pojechać do Lwowa samochodem. Kierujesz się w stronę Przemyśla i Medyki. A jak można do Lwowa dotrzeć inaczej? Dobrym sposobem podróży jest pociąg. Np. z dworca głównego w Krakowie można wsiąść do pociągu, który jedzie prosto do Lwowa. Możesz też znaleźć łączony przejazd, to znaczy, możesz pociągiem dojechać do Przemyśla, a stamtąd dopiero udać się innym pociągiem do Lwowa.

130260.jpg

Jeśli jedziesz z Warszawy, dowiedz się, czy nie ma bezpośredniego połączenia, Być może istnieje jakiś pociąg, który jedzie przez Kraków, przez Przemyśli i kończy bieg we Lwowie. Jeśli nie będzie takiego pociągu, najlepiej będzie pojechać do Krakowa czy Rzeszowa i stamtąd dopiero przesiąść się na pociąg do Przemyśla lub wprost do Lwowa.

Co możesz zobaczyć we Lwowie? Warto zwiedzić kilka kościołów, są naprawdę piękne. Poza tym, lwowskie kamieniczki to prawdziwe zabytki. Koniecznie udaj się na Cmentarz Obrońców Lwowa.
Zabytki Ukrainy wniesione do rejestru państwowego w latach dziewięćdziesiątych. Podzielono je na zabytki archeologiczne, architektoniczne, historyczne itd. W całym obwodzie lwowskim jest bardzo duża ilość zabytków – zajmuje on, zaraz po Krymie, drugie miejsce na Ukrainie pod względem ilości zabytków. W całym obwodzie jest 8389 obiektów zabytkowych, z czego 816 ma znaczenie państwowe.

Najstarsze zabytki pochodzą z późnego paleolitu (40-10 tys. l. p. n. e.). gdzie je można znaleźć? Są w miejscowości Gliniane i wsi Nekwasza w rejonie brodzkim.

W 1975 r. lwowska starówka i tereny książęcego Lwowa weszły w skład rezerwatu architektonicznego, a w 1998 roku stare miasto we Lwowie zostało wpisane na światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Jednak potem Rada Miejska Lwowa zlikwidowała. Oprócz starówki status rezerwatu dostał Cmentarz Łyczakowski, Żółkiew, Tustań, Bełz, wieś Nahujewicze oraz zamki w Olesku i Złoczowie.
Ika

hastagi na stronie:

#wycieczki do lwowa z krakowa #wycieczki do lwowa z rzeszowa #wycieczka do lwowa z krakowa #wycieczki do lwowa z przemyśla #wycieczka do lwowa z gdańska #wycieczki do lwowa z gdańska #wycieczka do lwowa z rzeszowa

Related posts

Top