Poland travel

Przed nami tak wyczekiwany czas wakacji i urlopowych wyjazdów.

Na jachcie czy campingu – jedz zdrowo! Choć wygodnym i popularnym rozwiązaniem są wyjazdy zorganizowane, wciąż znajdziemy miłośników biwakowania na campingu lub pełnych przygód rejsów

Na jachcie czy campingu – jedz zdrowo!

Choć wygodnym i popularnym rozwiązaniem są wyjazdy zorganizowane, wciąż znajdziemy miłośników biwakowania na campingu lub pełnych przygód rejsów jachtem. Jak zadbać o zdrowe posiłki wybierając taką formę wypoczynku? Podpowiadamy!

Kuchnia kompaktowa
Każdy, kto choć raz w życiu spędzał wakacje w przyczepie campingowej, pamięta bułki z pasztetem i mielonką z konserwy na śniadanie albo obiady gotowane w aluminiowych menażkach. Dziś przygotowanie posiłków na biwaku nie musi wcale wiązać się z przewożeniem kilkuczęściowego zestawu do gotowania. Zastąpi go z powodzeniem wielofunkcyjne urządzenie ThermomixÂŽ. W niewielkiej obudowie urządzenia zamknięto funkcje aż 12 urządzeń, w tym elektroniczną wagę, mikser, robot kuchenny, a nawet urządzenie do gotowania na parze i młynek do kawy. Czy ktoś wyobraża sobie zabranie ze sobą na wakacje w przyczepie albo na łódkę tylu sprzętów kuchennych? Z urządzeniem ThermomixÂŽ ten problem nie istnieje.

Menu wyjazdowe dobrze zaplanowane
Większość z nas podczas urlopu chce odpocząć od codziennych obowiązków, w tym gotowania i z tego powodu wybiera opcję stołowania się w lokalnych restauracjach. A co jeśli wybierzemy się w kilkudniowy rejs jachtem bez wpływania do portu albo jesteśmy na diecie i trudno będzie nam skorzystać z oferty miejscowych lokali? Dzięki dostępnej na CookidooÂŽ – platformie z przepisami na ThermomixÂŽ, funkcji planowania posiłków możemy jeszcze przed wyjazdem ułożyć wakacyjne menu i przygotować listę zakupów. Mając dostęp do Internetu i dodatek Cook-KeyÂŽ, który łączy urządzenie z platformą CookidooÂŽ, możemy korzystać bez ograniczeń z przepisów zgromadzonych na platformie. Ulubione przepisy możemy dodatkowo zapisać na swojej liście w pamięci urządzenia ThermomixÂŽ i korzystać z nich w każdej chwili. Dzięki funkcji gotowania z ustawieniami urządzenie samo, na ekranie dotykowym, wyświetli nam kolejne kroki przygotowania potrawy.

ThermomixÂŽ wypływa na szerokie wody
Podróże wakacyjne to nie tylko zwiedzanie zabytków, plażowanie czy zdobywanie górskich szczytów, ale też poznawanie nowych, nieznanych smaków. – W tematycznych restauracjach, a także w marketach znaleźć możemy różne regionalne, a nawet egzotyczne produkty i potrawy. Jednakże samodzielnie przygotowując krewetki czy ośmiornice, dopiero co wyłowione z oceanu, przyprawiając je egzotycznymi ziołami, możemy najpełniej poznać lokalne smaki – mówi Magda Bielecka, uczestniczka rejsu dookoła świata OSHEE WORLD EXPEDITION.

A to już wiesz?  Fundujemy nagrody dla Piratów

W czasie 3,5 – letniej wyprawy pełnomorskim jachtem żaglowym, grupa podróżników zamierza przemierzyć 5 oceanów, 7 kontynentów i ponad 100 państw. Uczestnikom rejsu towarzyszyć będzie urządzenie ThermomixÂŽ!
– Producent urządzenia ThermomixÂŽ jako sponsor techniczny zadbał o wyposażenie naszej pokładowej kuchni – dodaje Magda Bielecka. – Wielkość samego urządzenia i fakt, że składa się ono z kilku zaledwie elementów sprawia, że to sprzęt, który idealnie sprawdzi się na jachcie, gdzie ze względu na rozmiary każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota.

W każdym z odwiedzanych miejsc uczestnicy wyprawy chcą przygotowywać potrawy z lokalnych produktów. Świetnym źródłem inspiracji będą tematyczne kolekcje dostępne na platformie CookidooÂŽ, poświęcone daniom niemalże z każdej części świata, w tym kuchni śródziemnomorskiej, bliskowschodniej, tureckiej, tajskiej. – Jestem pewna, że kiedy podczas kilkuletniej wyprawy zatęsknimy za naszymi narodowymi smakami, dzięki urządzeniu ThermomixÂŽ, będziemy mogli przygotować też polskie potrawy, niezależnie od tego, w jakim zakątku świata akurat będziemy – mówi Magda Bielecka.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy