Kraków Poland travel Polskie miasta

Kraków

Kraków to piękne miasto. Niejeden chciałby zamieszkać w tym królewskim mieście, gdzie gwar różnorodnych języków unosi się nad płytą rynku, gdzie dorożki i konie ustrojone

Kraków to piękne miasto. Niejeden chciałby zamieszkać w tym królewskim mieście, gdzie gwar różnorodnych języków unosi się nad płytą rynku, gdzie dorożki i konie ustrojone przemykają uliczkami, gdzie dzieci w przedszkolach śpiewają piosenki o ich własnym mieście. Kraków, gdzie królowie mieli swoje miejsce, gdzie Jadwiga z dworkami przebiegała z komnat do parku. Wawel nocą, Wawel w świetle dnia.

Kościół Mariacki i Sukiennic, wszystkie place i ulice, ludzie, parki, gołębie, kwiaciarki i nawet remont płyty rynku, który już wkomponował się w tło, i każdy kto żywy stracił nadzieję na jego rychły koniec – wszystko to Kraków.

Muzea, biblioteka Jagiellońska, do której dostęp mają nieliczni, pomimo tego, że to biblioteka dla ludzi, miasteczko studenckie, gdzie ciągle się coś dzieje, uczelnie, ulica Gołębia i Bracka, i Floriańska i Szewska, Grodzka, Karmelicka, Sławkowska i te inne, małe i krótkie.
Przewodnik po Polsce: »

hastagi na stronie:

#kraków #krakow #kraków zdjęcia #KRAKÓW

A to już wiesz?  Ile kosztują ferie zimowe za granicą

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


One thought on “Kraków

Comments are closed.