Aktualności LIFESTYLE Podroże

Jak będziemy zwiedzać Hiszpanię w 2017?

Podróżujący będą szukać miejsc, w których o smogu raczej mówi się tylko w kategoriach jego braku, zapragną ekologicznych rozwiązań w poruszaniu się i nadal będą szukać kontaktu z miejscową

Data publikacji: 2017-02-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak będziemy zwiedzać Hiszpanię w 2017?
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Podróżujący będą szukać miejsc, w których o smogu raczej mówi się tylko w kategoriach jego braku, zapragną ekologicznych rozwiązań w poruszaniu się i nadal będą szukać kontaktu z miejscową kulturą.

Jak będziemy zwiedzać Hiszpanię w 2017? Podróże, LIFESTYLE - Podróżujący będą szukać miejsc, w których o smogu raczej mówi się tylko w kategoriach jego braku, zapragną ekologicznych rozwiązań w poruszaniu się i nadal będą szukać kontaktu z miejscową kulturą.

Pantone zdecydowało, że tegoroczny kolor to zielony, 2017 to też Rok Zrównoważonej Turystyki, w Hiszpanii też będzie nas ciągnęło do zielonego. Podróżujący będą szukać miejsc, w których o smogu raczej mówi się tylko w kategoriach jego braku, zapragną ekologicznych rozwiązań w poruszaniu się i nadal będą szukać kontaktu z miejscową kulturą. 

Wakacje-Hiszpania.pl, jeden z czołowych specjalistów w wakacyjnym wynajmie, na podstawie zachowań turystów odwiedzających stronę, przygotował listę najważniejszych trendów turystycznych przewidywanych na ten rok w Hiszpanii. 

Po mieście na rowerze 
Trend odwiedzania miast podczas przedłużonych weekendów rozwija się szybko i sprawnie. Tzw. city breaks cieszą i będą cieszyły się niezmienną popularnością ze względu na okazyjne ceny biletów lotniczych oraz coraz to nowe możliwości zobaczenia odwiedzanych miast szybko i tanio. Zamiast autobusów turystycznych będziemy wybierać dużo tańsze rowery miejskie, zwiedzać parki, siadać nad rzeką, kupować jedzenie na wynos i zajadać się nim na głównych placach miast, takich jak Walencja, Bilbao czy Malaga. 

Jedz, módl się, kochaj 
Samotne podróżowanie, zamiast przygody życia, będziemy traktować raczej jako okazję do pobycia ze sobą, medytację, zrozumienia siebie. Szlak Św. Jakuba będzie w tym roku przyciągał pielgrzymów jak nigdy. Zielone, gęsto zalesione krajobrazy Asturii , Kantabrii i Galicji to też mekka dla wielbicieli owoców morza a bezludne ścieżki biegnące pośród dziewiczej przyrody pozwolą zatopić się we własnych myślach. A kiedy najdzie nas chęć na rozmowę mijający nas pielgrzym na pewno życzliwie odpowie na tradycyjne pozdrowienie: Buen camino! 

Przygoda poza szlakiem 
W tym roku już nie tylko plaże będą interesowały turystów wybierających się do Hiszpanii. Będą szukać adrenaliny i pomysłów na spędzenie czasu wśród rzek i potoków. Świetnie ukryte przed turystami i doskonale znane miejscowym. To tych ostatnich trzeba pytać gdzie w gorący dzień szukać ochłody lub zupełnie odwrotnie, gorących źródeł! Spędzenie nocy pod gwiazdami zanurzony po szyję w ciepłej wodzie to tegoroczny must. 

Winny turysta 
Turystyka winiarska to najszybciej rozwijająca się gałąź turystyki na świecie. Hiszpańskie winnice w 2017 chcą skupić się na przeżyciu dostarczonemu turyście i zagwarantować mu nie tylko próbowanie win ale prawdziwe doznanie. Na uprawianie enoturystyki będziemy wybierać miejsca unikalne, a takim bez wątpienia jest region Penedes w Katalonii. Raczenie się cavą (hiszpańskim odpowiednikiem prosecco) w uroczych winnicach już teraz jest w planach wielu. 

Tropikalnie w Europie 
Costa Tropical brzmi nieźle prawda? Tropikalne wybrzeże należy do najgorętszej prowincji Hiszpanii i cieszy się łagodnym klimatem przez cały rok. Jako, że region ten nie jest tak popularny jak sąsiadująca z nim Costa del Sol, to tu wylądują Ci szukający dziewiczych plaż z krystalicznie czystą wodą i miłośnicy egzotycznych owoców, które rosną tu na drzewach jak gdyby nigdy nic! Do tego trzeba tylko godziny aby przenieść się z gorącego wybrzeża na zaśnieżone stoki Sierra Nevada. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak będziemy zwiedzać Hiszpanię w 2017? Podróże, LIFESTYLE - Podróżujący będą szukać miejsc, w których o smogu raczej mówi się tylko w kategoriach jego braku, zapragną ekologicznych rozwiązań w poruszaniu się i nadal będą szukać kontaktu z miejscową kulturą.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy