Poland travel Studia za granicą

Studia w Irlandii

Jeśli chcesz rozpocząć naukę w szkole wyższej w Irlandii, musisz wiedzieć, ze tam jest zupełnie inny system. Studia składają się z dwóch sektorów: uniwersyteckiego i

Jeśli chcesz rozpocząć naukę w szkole wyższej w Irlandii, musisz wiedzieć, ze tam jest zupełnie inny system. Studia składają się z dwóch sektorów: uniwersyteckiego i nieuniwersyteckiego. Na uniwersytecie zdobywasz kolejno stopnie: bachelor, master i potem doktorat. Bachelor jest odpowiednikiem polskiego licencjatu – otrzymuje się go po ukończeniu trzy albo czteroletnich studiów.

Po uzyskaniu licencjatu można ubiegać się o stopień magistra, który można zdobyć we wszystkich dziedzinach studiów. Takie studia trwają od jednego do trzech lat, trzeba zdać odpowiednie egzaminy aby uzyskać tytuł magistra. W Irlandii najwyższe kwalifikacje akademickie daje doktorat – jego uzyskanie zajmuje trzy lub cztery lata.

Do wyboru jest 7 państwowych uniwersytetów i 14 instytutów technologii. Najwięcej uczelni jest w samym Dublinie lub w jego pobliżu. Najbardziej prestiżowe uniwersytety to najstarszy Trinity College Dublin i największy University College Dublin.

Inne dość znane irlandzkie uczelnie to University Limerick, Dublin City University, University College Cork i University College Galway.

Jeśli nie chcesz czy nie możesz uczyć się na studiach uniwersyteckich, możesz zacząć studiować w którymś z niepaństwowych college’ów.

hastagi na stronie:

#studia w dublinie po polsku 2011 #studia w dublinie po polsku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


One thought on “Studia w Irlandii
  1. Witam,

    Chciałabym studiować zagranicą. Jest trochę stronek o uczelniach zagranicznych, ale niewiele jest po polsku, a wiecie jak to jest z rodzicami, wolałabym im pokazać coś po naszemu. Interesuje mnie, żeby studiować po angielsku i za darmo.
    Na http://www.eduabroad.pl/strona.php?m=studiowanie&p=irlandia&co=koszty_studiowania jest napisane że w Irlandii studiuje się za darmo, czytałam też o tym na uczelniach z Irlandii, czy ktoś tam studiuje na pierwszym stopniu studiów i faktycznie jest za darmo?

Comments are closed.