Aktualności LIFESTYLE Podroże

„Wrzesień z podróżnikami” z Fundacją Ronalda McDonalda

„Wrzesień z podróżnikami” to trwający miesiąc festiwal spotkań z niezwykłymi ludźmi, odwiedzającymi Pokoje Rodzinne Fundacji Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym WUM w

Data publikacji: 2018-09-03
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Wrzesień z podróżnikami” z Fundacją Ronalda McDonalda
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

„Wrzesień z podróżnikami” to trwający miesiąc festiwal spotkań z niezwykłymi ludźmi, odwiedzającymi Pokoje Rodzinne Fundacji Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie.

„Wrzesień z podróżnikami” z Fundacją Ronalda McDonalda Podróże, LIFESTYLE - „Wrzesień z podróżnikami” to trwający miesiąc festiwal spotkań z niezwykłymi ludźmi, odwiedzającymi Pokoje Rodzinne Fundacji Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie.

„Wrzesień z podróżnikami” to trwający miesiąc festiwal spotkań z niezwykłymi ludźmi, odwiedzającymi Pokoje Rodzinne Fundacji Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie. W poniedziałek, 3 września rozpocznie się pierwszego spotkanie, otwierające 3. edycję wydarzenia. 

Maile, rozmowy, kontakty przez przyjaciół, listy słane pocztą tradycyjną, kurierzy rowerowi, piesi – każda forma kontaktu sprawdza się na etapie uzgodnień z najczęściej zwiedzającym właśnie świat podróżnikiem. – To już 3 edycja wrześniowych podróży. Co roku staramy się przenosić góry, żeby dzieci i rodzice, którzy towarzyszą im w szpitalu, mieli możliwość spotkać naprawdę wyjątkowych ludzi. Jednym przedłużamy wakacje, innych inspirujemy na całe życie, dla kolejnych wykłady są najfajniejszą częścią ich pobytu w szpitalu – mówią Magda Piotrowska i Krzysztof Daniluk z Fundacji Ronalda McDonalda.

Od 2016 roku we wrześniu w Pokojach Rodzinnych Szpitala Pediatrycznego WUM pojawia się elita ludzi, którzy odkrywają świat i dodatkowo potrafią o tym z pasją mówić. Dzielenie się opowieścią, zdjęciami, filmami, pamiątkami z podróży, pokazywanie śladów, jakie podróż zostawia na ciele podróżnika to dla dzieci coś więcej niż przygodowe popołudnia!

Inauguracja tegorocznego festiwalu rozpoczyna się w poniedziałek 3 września o 16.30 od "Spotkania z dzikim człowiekiem", czyli Grzegorzem Dzikim. W tym roku będzie to 12 spotkań i 3 pokazy filmowe.   

Codziennie, do południa, wolontariusze Fundacji Ronalda McDonalda osobiście zaproszą każde dziecko, każdego rodzica na popołudniowe spotkanie.

Bilety i zaproszenia są rewelacyjną pamiątką i jednocześnie uzupełnieniem Paszportu Podróżnika, który dzieci znów wypełnią autografami naszych gości.

Kalendarz wydarzeń „Wrzesień z podróżnikami” z Fundacją Ronalda McDonalda: 

3 IX 16:30 Grzegorz Dzik, "Spotkanie z Dzikim Człowiekiem"

A to już wiesz?  Co turysta ma w koszyku, czyli wakacyjne zakupy na polskich lotniskach

4 IX 16:30 Beata Latos, „Dzika Afryka? Małe i duże zwierzęta sawanny”

6 IX 16:30 Kinga Baranowska, "Powyżej 8 tysięcy metrów, czyli świat ponad chmurami"

10 IX 16:30 Piotr Cieszewski, "Mój Everest"

11 IX 16:30 Anna Karpa, "Chiny? Dlaczego nie…"

12 IX 16:30 Julia Stańczyk, "Czy świat może się znudzić? czyli o ciekawości odkrywania"

17 IX 16:30 Wiktoria Mockałło-Tenderenda i Tadeusz Tenderenda, "Indonezja. W krainie smoków i wulkanów"

19 IX 16:30 Witek Muchowski, "W krainie kiwi i innych osobliwości – podróż do Nowej Zelandii"

20 IX 16:30 Maciek Antkowiak, "A ja wam powiem gdzie się kryje prawdziwe szczęście"

27 IX 16:30 Anna Dębicka, "Po morzach i oceanach z MSC"

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Wrzesień z podróżnikami” z Fundacją Ronalda McDonalda Podróże, LIFESTYLE - „Wrzesień z podróżnikami” to trwający miesiąc festiwal spotkań z niezwykłymi ludźmi, odwiedzającymi Pokoje Rodzinne Fundacji Ronalda McDonalda w Szpitalu Pediatrycznym WUM w Warszawie.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy