Wiadomości branżowe

Na urlop po wakacjach

Koniec wakacji nie oznacza wcale końca sezonu urlopowego. Wręcz przeciwnie.  Wrzesień, październik i listopad to doskonały moment, by wygrzać się na południowych plażach. Tym bardziej, że w ciągu najbliższych tygodni oferty

Koniec wakacji nie oznacza wcale końca sezonu urlopowego. Wręcz przeciwnie.  Wrzesień, październik i listopad to doskonały moment, by wygrzać się na południowych plażach. Tym bardziej, że w ciągu najbliższych tygodni oferty wyjazdów do Turcji, na Cypr, czy Wyspy Kanaryjskie stanieją nawet o 60 % w stosunku do cen wakacyjnych! A ci, którzy już nasycili się słońcem powinni zacząć myśleć o zimie – w wyszukiwarce Qtravel.pl jest już dostępna oferta dla narciarzy.

Wszyscy, którzy zaplanowali swój urlop na jesień mają w czym wybierać. By nacieszyć się ciepłem   nie trzeba wcale szukać egzotycznych wyjazdów – rozgrzane słońcem plaże są zaledwie kilka godzin lotu samolotem od Polski. Chorwacja, Grecja, Turcja, Tunezja – tam będzie ciepło jeszcze przez długie tygodnie.

Kiedy w Europie kończą się szkolne wakacje, w popularnych kurortach ubywa turystów, na plażach pojawiają się puste leżaki, a ceny ofert spadają. Ĺťeby się o tym przekonać wystarczy przyjrzeć się wykresom zmiany ceny w wyszukiwarce ofert turystycznych Qtravel.pl.

Chorwację i Grecję warto odwiedzić we wrześniu. Jest tam wtedy jeszcze bardzo ciepło – w Chorwacji temperatura sięga 26 stopni, w Grecji dochodzi nawet do 30 stopni. Z wyjazdem do Turcji można z powodzeniem poczekać nawet do października. A poczekać warto, bo za tygodniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu w tureckim Side zamiast prawie 3 tysięcy na początku września, w październiku zapłacimy niemal tysiąc złotych mniej.

W listopadzie polecamy wypoczynek na Cyprze. Tutaj różnica w cenie w porównaniu do oferty z września jeszcze bardziej przekonuje, że warto poczekać do późnej jesieni. Na początku września za ofertę ze śniadaniem i obiadokolacją trzeba zapłacić ponad 4 tysiące złotych za tydzień, w listopadzie cena spada do 1800 zł.  Listopad na Cyprze jest ciepły – w dzień temperatura sięga 26 stopni. Można nacieszyć się słońcem i podziwiać krajobrazy, mimo że dzień jest już stosunkowo krótki.

A to już wiesz?  Gdzie na Słowację? Do Turiec na niedrogie narciarskie ferie!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy