Poland travel Wiadomości branżowe

Odkryj zimowe oblicze Turcji

22 urozmaicone trasy, od łatwych po olimpijskie, 1000 m różnicy wzniesień, wygodne gondole i wyciągi krzesełkowe, do których wsiadamy niemal spod drzwi hotelu - takimi warunkami kusi narciarzy nowoczesny ośrodek  PalandĂśken Ski Centre

22 urozmaicone trasy, od łatwych po olimpijskie, 1000 m różnicy wzniesień, wygodne gondole i wyciągi krzesełkowe, do których wsiadamy niemal spod drzwi hotelu – takimi warunkami kusi narciarzy nowoczesny ośrodek  PalandĂśken Ski Centre położony w tureckich Górach Pontyjskich. W sezonie 2012/2013 Turcja prezentuje Polakom swoje zimowe oblicze po raz pierwszy, a trzeba przyznać, że ma się czym pochwalić. Narty w Turcji to doskonałe warunki i przystępne ceny, ale przede wszystkim odmiana dla tych, którzy alpejskie stoki znają już jak własną kieszeń.

Ośrodek PalandĂśken leży na wysokości od 2200 do 3176 m.n.p.m. i szczyci się nie tylko najdłuższymi w Turcji trasami zjazdowymi, ale także sezonem trwającym nawet od listopada do czerwca. Całkowita długość tras wynosi 40 km. Są tu trasy o zróżnicowanej trudności: łatwe, średniozaawansowane, zaawansowane, a także 2 o statusie tras olimpijskich, które uważane są za jedne z najtrudniejszych w tym kraju.

Narciarze odwiedzający Turcję chwalą sobie brak tłoku na wyciągach i dobrą infrastrukturę. Jest tu wszystko, co potrzebne, żeby białe szaleństwo było zarówno przyjemne, jak i bezpieczne. Transport na szczyt odbywa się za pomocą trzech czteroosobowych wyciągów linowych, jednego wyciągu kabinowego i jednego wyciągu orczykowego. Ośrodek narciarski PalandĂśken dysponuje ponadto wypożyczalnią sprzętu narciarskiego, szkołą narciarską, górskim pogotowiem ratowniczym, usługami gastronomicznymi, sklepikami i parkingiem. U podnóża góry znajdują się trzy eleganckie hotele Polat Renaissance, Dedeman PalandĂśken Resort, oraz  Dedeman PalandĂśken Ski Lodge. Każdy z nich posiada własne wyciągi na szczyt.

Jedyne, na co można czasem narzekać i na co trzeba się przygotować to zimno, ośrodek leży bowiem na sporej wysokości i niskie temperatury mogą dać się tam we znaki. Ale w końcu w zimie musi być zimno.

W 2010 roku przed Zimową Uniwersjadą 2011 ośrodek wzbogacił się o nowe wyciągi, a trasy narciarskie zostały gruntownie zmodernizowane. Ośrodkowi przybył wtedy także poważny konkurent w postaci nowo wybudowanego ośrodka w oddalonym o 11 km Konakli.

A to już wiesz?  Jak przygotować dziecko do zimowych ferii? Ekspert radzi!

Konakli Alp Disiplini Kayak Tesisi leży 17 km od centrum Erzurum. Trasy położone są tutaj na wysokości od 2000 do 3000 m n.p.m. Warto zajrzeć tu wypoczywając w Erzurum. Pod względem liczby tras i infrastruktury Konakli ustępuje jednak znacznie ośrodkowi w PalandĂśken.

Narciarskie wyjazdy do ukochanej przez Polaków Turcji po raz pierwszy w sezonie 2012/2013 zaproponowała Itaka. Można wybierać spośród 5 ofert. Dostępne są wyloty z Gdańska, Warszawy i Katowic (5 ofert), a także z Poznania (2 oferty). Wyjazdy są zróżnicowane pod względem wyżywienia: od noclegu ze śniadaniem, przez trzy posiłki po popularną formę All inclusive. 

Niezwykle kusząco wyglądają ceny narciarskiego wypoczynku w Turcji biorąc pod uwagę oferowany standard hoteli (do wyboru są 2 hotele 5* i 3 hotele 4*). Za 7 dni białego szaleństwa z noclegami w hotelu Palan zapłacimy już 1099 zł/os. Wersja ekskluzywna, czyli dwa tygodnie w 5-gwiazdkowym hotelu Polat Renesainnce to 3340 zł./os.

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy