Aktualności LIFESTYLE Podroże

Muzyka w rytmie natury – „Sounds of the Dolomites” 2019

Dźwięki instrumentów połączone z fascynującymi odgłosami natury. Po raz kolejny w malowniczej scenerii włoskiego Trentino, w samym sercu Dolomitów, odbędzie się festiwal „Sounds of the Dolomites”. W tym roku wydarzenie będzie trwać od 28 czerwca do 15

Data publikacji: 2019-05-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Muzyka w rytmie natury – „Sounds of the Dolomites” 2019
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Dźwięki instrumentów połączone z fascynującymi odgłosami natury. Po raz kolejny w malowniczej scenerii włoskiego Trentino, w samym sercu Dolomitów, odbędzie się festiwal „Sounds of the Dolomites”. W tym roku wydarzenie będzie trwać od 28 czerwca do 15 września.

Muzyka w rytmie natury – „Sounds of the Dolomites” 2019 Podróże, LIFESTYLE - Dźwięki instrumentów połączone z fascynującymi odgłosami natury. Po raz kolejny w malowniczej scenerii włoskiego Trentino, w samym sercu Dolomitów, odbędzie się festiwal „Sounds of the Dolomites”. W tym roku wydarzenie będzie trwać od 28 czerwca do 15 września.

Dźwięki instrumentów połączone z fascynującymi odgłosami natury. Po raz kolejny w malowniczej scenerii włoskiego Trentino, w samym sercu Dolomitów, odbędzie się  festiwal  „Sounds of the Dolomites”. W tym roku wydarzenie będzie trwać od 28 czerwca do 15 września.

„Gdy człowiek spotyka się z górami, dzieją się wspaniałe rzeczy” stwierdził niegdyś William Blake. Słowa te stały się inspiracją dla organizatorów 25., jubileuszowej edycji festiwalu „Sounds of the Dolomites”. W Dolomitach, leżących na terenie regionu Trentino, rozbrzmiewać będą rozmaite rytmy: od klasycznych, przez jazz, aż po operę i folk. Wydarzenie to jest wyjątkową okazją, aby przekonać się, jak wspaniałe rezultaty może dać połączenie człowieka i gór z muzyką.

Muzyka o wschodzie i zachodzie słońca

Większość koncertów organizowanych w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” rozpoczyna się w samo południe. Jednak najbardziej zdeterminowani będą mieć okazję, aby podziwiać wschód i zachód słońca przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Jeden z koncertów w Val di Fassa rozpocznie się o 6 rano. Jego myślą przewodnią będzie konfrontacja muzyki z wojną, człowieczeństwa z barbarzyństwem.

Dwa koncerty o zachodzie słońca odbędą się w okolicach miejscowości Madonna di Campiglio. Oba rozpoczną się o 21 i zostaną zorganizowane w ramach Campiglio Special Week.

Campiglio Special Week

Specjalnym wydarzeniem odbywającym się w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” jest Campiglio Special Week.  Koncerty zagrane w ramach tej imprezy będą mieć miejsce od 1 do 7 września (codziennie) w okolicach miejscowości Madonna di Campiglio. W tym roku pierwsze skrzypce, podczas Campiglio Special Week, grać będzie muzyka brazylijska. U stóp Dolomitów Brenta będzie można usłyszeć zarówno artystów tradycyjnych, jak również tych, którzy nie boją się innowacyjnych rozwiązań i prezentują autorskie aranżacje znanych (i mniej znanych) utworów.  

A to już wiesz?  Rosnie liczba osób korzystających z bazy noclegowej w Polsce

Opera na górskiej scenie

Z okazji 25. rocznicy festiwalu oprócz tradycyjnych muzycznych wydarzeń z dziedziny jazzu, muzyki klasycznej, world music oraz piosenki autorskiej w programie znajdzie się opera „Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego. Będzie to pierwsza opera wykonana w całości na wysokości 2 000 m n.p.m. Wydarzenie nazwane „Musica a Palazzo” odbędzie się 31 sierpnia w Val di Non na Pian della Nana w Dolomitach Brenta.

Liczni turyści z całej Europy, którzy mieli okazję wziąć udział w poprzednich edycjach „Sounds of the Dolomites” bez chwili zawahania stwierdzają, że jest to niesamowite doświadczenie. Festiwal jest unikalną okazją, aby na moment się zatrzymać i zachwycić nie tylko pięknem gór, ale również muzyką płynącą prosto z serca.

Większość wydarzeń, które odbywają się w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” jest bezpłatna. Szczegółowy plan festiwalu jest dostępny na stronie: https://www.isuonidelledolomiti.it/EN/program-2019/ 

Więcej informacji na temat innych atrakcji regionu Trentino można znaleźć na stronie: https://www.visittrentino.info/pl/ 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Muzyka w rytmie natury – „Sounds of the Dolomites” 2019 Podróże, LIFESTYLE - Dźwięki instrumentów połączone z fascynującymi odgłosami natury. Po raz kolejny w malowniczej scenerii włoskiego Trentino, w samym sercu Dolomitów, odbędzie się festiwal „Sounds of the Dolomites”. W tym roku wydarzenie będzie trwać od 28 czerwca do 15 września.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy