Aktualności LIFESTYLE Podroże

Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury

Popłyń do Portu Różnorodności i poznaj Rijekę - Europejską Stolicę Kultury 2020. W roku 2020, podczas chorwackiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w Chorwacji, Rijeka stanie się Europejską Stolicą

Data publikacji: 2019-11-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Popłyń do Portu Różnorodności i poznaj Rijekę – Europejską Stolicę Kultury 2020. W roku 2020, podczas chorwackiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w Chorwacji, Rijeka stanie się Europejską Stolicą Kultury.

Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury Podróże, LIFESTYLE - Popłyń do Portu Różnorodności i poznaj Rijekę - Europejską Stolicę Kultury 2020. W roku 2020, podczas chorwackiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w Chorwacji, Rijeka stanie się Europejską Stolicą Kultury.

Popłyń do Portu Różnorodności i poznaj Rijekę – Europejską Stolicę Kultury 2020.

W roku 2020, podczas chorwackiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w Chorwacji, Rijeka stanie się Europejską Stolicą Kultury.

Mieszkańcy przez wieki pielęgnują duch tolerancji, akceptacji i współegzystencji. Rijeka jako miasto portowe pełne różnorodności kulturowej i historycznej jest symbolem symbiozy oraz otwartości i w ten sposób idealnie wpisuje się w koncepcję Unii Europejskiej. To pierwsze chorwackie miasto, które dołączy do rodziny ponad 60 europejskich miast posiadających prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Główne trzy tematy programowe Rijeka 2020 to: woda, praca i migracja. Idealnie oddają portową tożsamość miasta, ale są również aktualne w szerszym europejskim kontekście i ścisłe łączą się ze sobą tworząc „Port Różnorodności”. Wartości, które w sposób szczególny wplatają się w koncepcję programową to odwaga, indywidualizm, rozwój i ambicja.

Oficjalny program rozpoczyna się 1 lutego 2020 i trwać będzie do końca stycznia 2021, oferując wartościowe oraz interesujące wydarzenia skierowanie do wszystkich pokoleń. Obejmować będzie ponad 600 eventów na terenie miasta i najbliższej okolicy. Wydarzenia zostaną podzielone na siedem tematycznych bloków, a każdy z nich zawierać będzie inne przesłanie. Od Kuchni Różnorodności poprzez Dom Dzieci i Sztukę na Lungomare aż po odkrywanie 27 lokalnych i europejskich sąsiadów.

Partnerami strategicznymi miasta Rijeka w implementacji projektu Europejskiej Stolicy Kultury są Rząd Republiki Chorwacji, Województwo Primorsko-Gorańske, Uniwersytet w Rijece i Wspólnota Turystyczna Miasta Rijeki oraz inne liczne organizacje i instytucje.  Mieszkańcy miasta także będą brali czynny udział w tworzeniu wspomnianych wydarzeń.

A to już wiesz?  Z Wrocławia do Lwowa

Dodatkowe informacje: Edi Jurković – [email protected]

Foto: Ivo Biočina / Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Dodatkowe materiały:

Program Rijeka 2020: https://app.box.com/s/v1gem99xye4f8wwfo270hyks1nabo5e8?fbclid=IwAR25cOzAyYKipinG-SwSNx0Mm-bgxqO6gIRdzYhkwV2v24fbP8RT1qWxSYU
Film promocyjny Rijeka 2020: https://www.youtube.com/watch?v=uI0jvD5h9ds

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury Podróże, LIFESTYLE - Popłyń do Portu Różnorodności i poznaj Rijekę - Europejską Stolicę Kultury 2020. W roku 2020, podczas chorwackiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w Chorwacji, Rijeka stanie się Europejską Stolicą Kultury.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy