Aktualności LIFESTYLE Podroże

Pozostawmy tylko ślady bosych stóp w Poznaniu!

Dołączcie do nas i pomóżcie polskim plażom miejskim powrócić do ich naturalnego stanu! Już 16 lipca w Poznaniu odbędzie się Barefoot Projekt Czysta Plaża! Jest to międzynarodowy projekt, który w tym roku obchodzi 10-lecie

Data publikacji: 2016-07-12
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pozostawmy tylko ślady bosych stóp w Poznaniu!
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Dołączcie do nas i pomóżcie polskim plażom miejskim powrócić do ich naturalnego stanu! Już 16 lipca w Poznaniu odbędzie się Barefoot Projekt Czysta Plaża! Jest to międzynarodowy projekt, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia!

Pozostawmy tylko ślady bosych stóp w Poznaniu! Podróże, LIFESTYLE - Dołączcie do nas i pomóżcie polskim plażom miejskim powrócić do ich naturalnego stanu! Już 16 lipca w Poznaniu odbędzie się Barefoot Projekt Czysta Plaża! Jest to międzynarodowy projekt, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia!

Przyłóż stopę do projektu i pokaż innym jak łatwo dbać o środowisko, tak by spacerować po plaży bosą stopą!

Wszystkich chętnych, którzy chcą nie tylko spędzić dobrze czas, ale także zrobić coś ważnego zapraszamy 16 lipca do KontenerArt przy ul. Ewangelickiej w Poznaniu, o godz. 12.00. Każdy może dołączyć, wystarczy wejść na stronę www.czystapolska.org.pl i zarejestrować się lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska.

Barefoot Projekt Czysta Plaża wspiera wszystkie plaże! Chcemy sprzątnąć nie tylko plaże nadmorskie, ale również miejskie. Dlatego właśnie w tę sobotę pojawimy się w Poznaniu! – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Plaże miejskie cieszą się wielką popularnością latem, lecz ma to również swoją ciemną stronę, pod postacią odpadków pozostawianych każdego dnia na piasku. Chcemy temu zapobiec i sprawić aby można było przejść się bosą stopą plażą miejską w każdym mieście! Dołączcie do nas!  

Naszym marzeniem jest to, żeby wszystkie plaże były tak czyste, aby można było chodzić po nich bosą stopą. Barefoot Projekt Czysta Plaża to edukacja i pokazanie Polakom, że zabieranie ze sobą śmieci  to nic trudnego, a może wiele zmienić.  

Dzięki Barefoot Projekt Czysta Plaża możemy pokazać jakie korzyści niesie za sobą sprzątniecie okolicy w której żyjemy i jak niewiele wysiłku w rzeczywistości to od nas wymaga. Jest to również idealna okazja aby zorganizować spotkanie z przyjaciółmi, tak by  wspólnie poradzić sobie z problemem zaśmieconych plaż! Sprzątanie plaży jest idealnym wstępem do późniejszej imprezy na plaży po której można przejść się bosą stopą razem z naszymi znajomymi!

A to już wiesz?  Najpiękniejsze zamki Europy – TOP 5 z wylotem z Wrocławia

W tym roku uprzątnęliśmy już górskie szlaki, teraz przyszedł czas na polskie plaże – mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska. Odwiedziliśmy już Gdynię, następnym przystankiem na naszej trasie ku czystej Polsce od Tatr po Bałtyk jest Poznań. Przyłączcie się do nas i pomóżcie sprawić by Poznań stał się jeszcze piękniejszy!

Na wolontariuszy, którzy dołączą do Barefoot Projekt Czysta Plaża będą czekały nie tylko przybory potrzebne do sprzątania jak worki i rękawiczki, ale również gry, zabawy i konkursy ekologiczne.

Tydzień temu posprzątaliśmy plażę miejską w Gdyni, dołączyło do nas aż 80 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami zebrali 58 kg śmieci!

Ostatnim przystankiem na naszej podróży ku czystym plażom będzie:

·         30.07 ŁEBA, Wejście od ul. Leśnej, Costa Dorada, godz. 10.00

* * *

Stowarzyszenie Czysta Polska zawiązało się w grudniu 2012 roku. Zamierzone cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska; w tym ochrona cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie edukacji ekologicznej; popularyzowanie idei ochrony środowiska naturalnego i ekologii; przeciwdziałanie nielegalnemu przemieszczaniu i składowaniu odpadów; realizacja przedsięwzięć związanych z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi, wspieranie szeroko rozumianej inicjatywy społecznej obywateli.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska. W zeszłym roku dzięki akcjom Barefoot Projekt Czysta Plaża i Czyste Tatry posprzątano plaże i górskie szlaki w aż siedmiu miastach! Chętnych do pomocy nie brakowało. W akcje zaangażowało się aż 4747 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali ponad 837 kg śmieci.

#GetBarefoot

#BarefootFriendly

#BoseStopy 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pozostawmy tylko ślady bosych stóp w Poznaniu! Podróże, LIFESTYLE - Dołączcie do nas i pomóżcie polskim plażom miejskim powrócić do ich naturalnego stanu! Już 16 lipca w Poznaniu odbędzie się Barefoot Projekt Czysta Plaża! Jest to międzynarodowy projekt, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia!
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

A to już wiesz?  Na pewno wrócimy! – czyli co sprawia, że goście odwiedzają hotel ponownie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy