Aktualności LIFESTYLE Podroże

Odwiedź Chorwację na TT Warsaw

Za niespełna dwa tygodnie odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które organizowane są już od 26 lat i co roku przyciągają jak magnes tysiące odwiedzających spragnionych nowych podróżniczych inspiracji. Stałym gościem tego wydarzenia jest

Data publikacji: 2018-11-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Odwiedź Chorwację na TT Warsaw
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Za niespełna dwa tygodnie odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które organizowane są już od 26 lat i co roku przyciągają jak magnes tysiące odwiedzających spragnionych nowych podróżniczych inspiracji. Stałym gościem tego wydarzenia jest Chorwacja.

Odwiedź Chorwację na TT Warsaw Podróże, LIFESTYLE - Za niespełna dwa tygodnie odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które organizowane są już od 26 lat i co roku przyciągają jak magnes tysiące odwiedzających spragnionych nowych podróżniczych inspiracji. Stałym gościem tego wydarzenia jest Chorwacja.

Chorwacja jest niezaprzeczalnie jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Od lat kusi urodą malowniczych, nadmorskich miasteczek, lśniącą lazurową wodą Morza Adriatyckiego oraz  urokliwymi, romantycznymi plażami. Podróż do Chorwacji samochodem nie jest uciążliwa, a rosnąca liczba połączeń lotniczych, również całorocznych do Zagrzebia i Dubrownika, czyni ten kraj jeszcze bardziej przystępnym i atrakcyjnym dla polskich turystów.

Jeśli dodać do tego zestawu również wyjątkową gościnność i serdeczność mieszkańców, przepis na sukces gwarantowany. Jedyne w swoim rodzaju połączenie śródziemnomorskiej spontaniczności oraz słowiańskiego ducha znajduje uznanie w oczach Polaków, którzy coraz chętniej wyprawiają się
z wybrzeża w głąb lądu, by odkryć inne, często zaskakujące oblicze tego małego, choć wielce różnorodnego kraju. Kochamy Chorwację przede wszystkim za przepiękne morze, gwarancję pogody i niespotykaną bioróżnorodność, ale także za dziedzictwo kulturalne, doskonałe jedzenie i wspaniałe wina. Zależy nam, by Polacy dostrzegli w Chorwacji to, co nieco bardziej ukryte, z dala od utartych szlaków, przede wszystkim bogactwo tradycji i historii tego kraju – mówi Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej przedstawicielstwa w Polsce.

Z bogatą ofertą turystyczną Chorwacji, również poza standardowym sezonem, będzie można się zapoznać na stoisku nr B2, w sektorze B, w Sali Trojka. Tuż obok będzie się prezentować również Wspólnota Turystyczna Województwa Sisačko-Moslavačkiego z Chorwacji Centralnej, znanego m.in.
z długiej tradycji uprawy winorośli. Ponadto, wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział
w pokazie „Chorwacja – czego nie widział Marco Polo?” prowadzonym przez parę fotografów
i dziennikarzy, Annę i Krzysztofa Kobusów. Pokaz odbędzie się 24 listopada w Sala Rudniewa
w godz. 15:00 – 16:45.

A to już wiesz?  Czy camping może być alternatywą dla hotelu?

26. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbędą się w dniach 22-24 listopada 2018 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Plac Defilad 1. 

 

Dodatkowe informacje pod adresem:

Chorwacka Wspólnota Turystyczna przedstawicielstwo w Polsce

Email: [email protected]

***

 

 

O Chorwacji

Rozciągająca się wzdłuż Adriatyku Chorwacja, bezpośrednio granicząca z krajami Europy Środkowej, jest miejscem zachwycającym bogactwem dziedzictwa kulturowego. Tutaj historia doskonale łączy się z młodzieńczym duchem i energią, dlatego to doskonały wybór dla osób poszukujących różnorodności. Zapierające dech w piersiach naturalne piękno, nieskończenie długa linia brzegowa, urozmaicona oferta gastronomiczna, przygoda, sport i wellness – można cieszyć się tym wszystkim przez cały rok.

W Chorwacji każdy znajdzie coś dla siebie – od wizyty w urokliwym Dubrowniku (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), żeglowania pomiędzy wyspami w okolicy Splitu, poszukiwań trufli na Istrii, przez paralotniarstwo nad Jeziorami Plitwickimi i zwiedzanie uroczych zakamarków Zagrzebia, po obserwowanie ptaków w Parku Krajobrazowym Kopački rit, imprezowanie nocą na plaży Zrće w Novalji lub odpoczynek z rodziną na plaży Zlatni Rat.

Więcej informacji na stronie: https://www.croatia.hr/pl-PL

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Odwiedź Chorwację na TT Warsaw Podróże, LIFESTYLE - Za niespełna dwa tygodnie odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które organizowane są już od 26 lat i co roku przyciągają jak magnes tysiące odwiedzających spragnionych nowych podróżniczych inspiracji. Stałym gościem tego wydarzenia jest Chorwacja.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy