Aktualności LIFESTYLE Podroże

Niemcy chętnie spędzają wakacje nad polskim morzem

Zgodnie z danymi dotyczącymi turystyki przyjazdowej w Polsce, nasz kraj co roku odwiedza coraz większa liczba sąsiadów z

Data publikacji: 2015-09-16
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Niemcy chętnie spędzają wakacje nad polskim morzem
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Zgodnie z danymi dotyczącymi turystyki przyjazdowej w Polsce, nasz kraj co roku odwiedza coraz większa liczba sąsiadów z Zachodu.

Niemcy chętnie spędzają wakacje nad polskim morzem Podróże, LIFESTYLE - Zgodnie z danymi dotyczącymi turystyki przyjazdowej w Polsce, nasz kraj co roku odwiedza coraz większa liczba sąsiadów z Zachodu.

Jak twierdza niemieccy turyści, Polska jest krajem, w którym chętnie spędzają wakacje, ponieważ mnóstwo jest tu uroczych i spokojnych zakątków, w których można wypocząć. Turyści zagraniczni nie ukrywają też, że często przybywają tutaj z sentymentów, by poznać tereny, na których wychowywali się ich dziadkowie czy pradziadkowie. Takie tereny to przede wszystkim mazury lub region Dolnego Śląska, przed wojną zamieszkiwany przede wszystkim przez ludność niemiecką, która w wyniku powojennej sytuacji politycznej była zmuszona opuścić swoje domy i osiedlić się na terenie dzisiejszych Niemiec. Jak podkreślają jednak niemieccy turyści, Niemcy przyjeżdżają do Polski także wypocząć nad Morzem Bałtyckim, które jest uznawane za jeden z najczystszych zbiorników morskich na świecie i którego właściwości lecznicze podkreślają liczni specjaliści.

O tym, że nad polskim morzem wypoczywa coraz więcej gości zagranicznych mówią także przedstawiciele gdyńskiego pensjonatu Willa Mewa. Podkreślają oni, że coraz częściej interesują ich wygodne noclegi w Gdyni. Jak podkreślają przedstawiciele pensjonatu Willa Mewa, polscy hotelarze zauważyli, że Niemcy szukają przede wszystkim miejsc o dość wysokim standardzie z jednocześnie miłą obsługa i swojską atmosfera. Jak twierdzą przedstawiciele pensjonatu Willa Mewa, pensjonaty w Gdyni coraz częściej są w stanie w stu procentach sprostać tym wszystkim wymaganiom.

Właściciele pensjonatu podkreślają jednak, że nie zapominają tutaj również o Polskich turystach. Także rodacy liczyć mogą na wypoczynek w naprawdę dobrych warunkach i na miłą atmosferę podczas urlopu. Według pracowników pensjonatu Willa Mewa w ostatnim czasie oczekiwania polskich i zagranicznych gości mocno się do siebie zbliżyły. Właściciele gdyńskich pensjonatów dokładają więc wszelkich starań, by wszystkim wczasowiczom zapewnić jak najlepsze warunki wypoczynku nad polskim morzem.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Niemcy chętnie spędzają wakacje nad polskim morzem Podróże, LIFESTYLE - Zgodnie z danymi dotyczącymi turystyki przyjazdowej w Polsce, nasz kraj co roku odwiedza coraz większa liczba sąsiadów z Zachodu.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy