Aktualności LIFESTYLE Podroże

Egzotyczne kierunki na zimową chandrę

Wyszukiwarka KAYAK.pl przedstawia najtańsze słoneczne miasta, które zagwarantują Polakom ucieczkę przed zimową

Data publikacji: 2018-01-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Egzotyczne kierunki na zimową chandrę
Kategoria: Podróże, LIFESTYLE

Wyszukiwarka KAYAK.pl przedstawia najtańsze słoneczne miasta, które zagwarantują Polakom ucieczkę przed zimową niepogodą.

Egzotyczne kierunki na zimową chandrę Podróże, LIFESTYLE - Wyszukiwarka KAYAK.pl przedstawia najtańsze słoneczne miasta, które zagwarantują Polakom ucieczkę przed zimową niepogodą.

Dwa izraelskie miasta – Ejlat i Tel Awiw Jafa – okazały się najtańszymi słonecznymi kierunkami poza Europą, do których można polecieć z Polski. Średnia cena lotów w dwie strony to odpowiednio 197 i 389 złotych w klasie ekonomicznej.

Polacy znajdą tańsze bilety lotnicze do Malezji oraz Tajlandii, jeśli planując podróż, wybiorą mniej popularne lotniska docelowe.

Castellón de la Plana jest najtańszym kierunkiem lotniczym w Europie, w którym Polacy mogą znaleźć odrobinę słońca jeszcze w zimie.

Styczeń bywa kojarzony z zimową chandrą – to w trzeci poniedziałek tego miesiąca wypada tzw. Blue Monday – najbardziej przygnębiający dzień roku. Na samopoczucie wpływ mają m.in. pogoda, koniec okresu świątecznego czy nawet spadek motywacji spowodowany niedotrzymaniem postanowień noworocznych. Aby nie dać się zimowej aurze, eksperci KAYAK.pl poprosili o kilka wskazówek psycholog, dr Ewę Jarczewską-Gerc z Uniwersytetu SWPS. A dla osób, które dla poprawy nastroju potrzebują odrobiny słońca, zespół serwisu opracował również zestawienie najtańszych kierunków lotniczych, które pozwolą uciec przed pełnią sezonu zimowego w kraju i złapać promienie jeszcze zanim wiosna zawita w Polsce.  

Zima nie taka straszna jak ją malują

Jak podkreśla psycholog dr Ewa Jarczewska-Gerc z Uniwersytetu SWPS w Warszawie na nasze samopoczucie zimą wpływa wiele czynników takich jak poziom nasłonecznienia, długość dnia czy stan przyrody dookoła nas, która nie ma tak pięknych barw jak np. wiosną czy latem. Wspólnie mogą one wpłynąć na pogorszenie humoru, czasem powodując nawet tzw. quasi-depresję sezonową. Jednak istnieją liczne sposoby, aby sobie z nią poradzić. „Ważnym czynnikiem jest światło, które pozytywnie wpływa na nasz organizm. Jego brak w ciągu zimowych dni sprawia, że szybciej robimy się senni, brakuje nam energii, by stawić czoła np. dodatkowemu stresowi w pracy. Rozwiązań jest naprawdę wiele: oprócz lamp antydepresyjnych, z których możemy korzystać, ważne jest, aby łapać słońce w ciągu dnia. Otwórzmy okno, przewietrzmy pomieszczenie i wpuśćmy promienie słoneczne do wnętrza. Nieocenione będą też regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta z dużą ilością warzyw (magnez, główny składnik obecnego w nich chlorofilu, korzystnie wpłynie na nastrój). Poza tym nic tak nie poprawi nam humoru jak pozytywne relacje z ludźmi zarówno podczas spotkania z przyjaciółmi czy codziennej rozmowy z najbliższymi w domu” – podkreśla ekspertka.

A to już wiesz?  COSTA COFFEE wzmacnia ofertę na Lotnisku Chopina

Izrael na szczycie listy najtańszych słonecznych kierunków lotniczych

Osobom, które szukają dodatkowych argumentów, by nie poddawać się zimowej chandrze, z pomocą przychodzi KAYAK.pl. Jak wynika z ostatniej analizy przeprowadzonej przez wyszukiwarkę, Polacy mogą naprawdę niedrogo odwiedzić zaskakująco egzotyczne zakątki, a tym samym uciec przed pochmurną pogodą. Ranking otwiera Ejlat – najbardziej wysunięte na południe miasto Izraela – ze średnią ceną połączeń lotniczych z Polski na poziomie zaledwie 197 złotych za bilet w dwie strony. Podróżni mogą cieszyć się urlopem nad Morzem Czerwonym oraz zmianą zimowego krajobrazu na pustynne wyżyny regionu. Izrael znalazł się również na drugim miejscu najtańszych kierunków. Loty z Polski do Tel Awiwu Jafy i z powrotem można znaleźć w średniej cenie 389 złotych za osobę.

Cenami połączeń lotniczych nie powinni martwić się też ci, którzy marzą o jeszcze odleglejszych zakątkach. Miłośnicy egzotyki znajdą atrakcyjne loty do Bengaluru w Indiach w średniej cenie 1610 złotych w dwie strony. Region ten oferuje nie tylko temperatury na poziomie 27 stopni Celsjusza, ale przede wszystkim zapierającą dech w piersiach przyrodę i lokalny koloryt w mieście i jego okolicach. Niewiele więcej za lot zapłacą podróżni odwiedzający Dubaj, dokąd połączenie w dwie strony kosztuje średnio 1614 złotych za osobę. Pierwszą piątkę najtańszych miast poza Europą zamyka Penang – mniej znany punkt wypadowy do odkrywania Malezji, do którego można polecieć taniej niż do popularnego Kuala Lumpur. Podobnie Polacy, którzy chcieliby odwiedzić Tajlandię, powinni rozważyć mniej oczywiste porty docelowe niż bijący rekordy popularności Bangkok. Przykładowo wybierając lotniska U-Tapao lub Chiang Mai, mogą liczyć na średnie ceny lotów na poziomie – odpowiednio – 1788 i 1845 złotych w dwie strony za osobę.  

 

Najtańsze słoneczne kierunki lotnicze na świecie z wylotem z Polski

A to już wiesz?  5 spośród najlepszych plaż topless na świecie

Miasto

Średnia cena lotów w dwie strony w klasie ekonomicznej dla jednej osoby

Średnia temperatura między styczniem a marcem

Ovda (Ejlat), Izrael

197 zł

16 °C

Tel Awiw Jafa, Izrael

389 zł

14 °C

Bengaluru, Indie

1610 zł

27 °C

Dubaj, ZEA

1614 zł

20 °C

Penang, Malezja

1746 zł

28 °C

U-Tapao (Rayong), Tajlandia

1788 zł

28 °C

Chiang Mai, Tajlandia

1845 zł

25 °C

Punta Cana, Dominikana

1996 zł

25 °C

Los Angeles, USA

2045 zł

13 °C

Manila, Filipiny

2068 zł

27 °C

 

A gdzie zimą znaleźć odrobinę słońca w Europie?

Chociaż na Starym Kontynencie króluje zima, podróżni z Polski mogą liczyć na odrobinę promieni słonecznych nawet tutaj – bez potrzeby wielogodzinnego lotu czy wydawania fortuny na bilety. Wybierając Castellón de la Plana we wschodniej części Hiszpanii, mogą skorzystać nie tylko z temperatur osiągających do kilkunastu stopni, ale także z naprawdę atrakcyjnych cen połączeń lotniczych. Za lot w dwie strony do hiszpańskiego miasta polscy pasażerowie zapłacą średnio jedynie 163 złote. W poszukiwaniu wyższych temperatur warto pamiętać o słonecznej nawet zimą Italii – szczególnie o takich miastach jak Neapol, Palermo i Rzym, które oferują loty w średnich cenach odpowiednio 246, 276 i 329 złotych za osobę. Niewiele więcej wyniesie Polaków lot do Aten (4. najtańszy kierunek lotniczy) i na Majorkę (5. najtańszy kierunek w zestawieniu).

 

Najtańsze słoneczne kierunki lotnicze w Europie z wylotem z Polski

Miasto

Średnia cena lotów w dwie strony w klasie ekonomicznej dla jednej osoby

Castellón de la Plana, Hiszpania

163 zł

Neapol, Włochy

246 zł

Palermo, Włochy

276 zł

Ateny, Grecja

325 zł

Majorka, Hiszpania

325 zł

Rzym, Włochy

329 zł

Barcelona, Hiszpania

370 zł

A to już wiesz?  Jak spędziliśmy tegoroczną majówkę? Bałtyk - najczęściej wybierany kierunek

Porto, Portugalia

378 zł

Malta

401 zł

Larnaka, Cypr

431 zł

 

Vera Pershina, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl komentuje: „Gdy pogoda nas nie rozpieszcza, nie ma lepszego sposobu na rozchmurzenie się niż planowanie egzotycznej podróży lub chociażby krótkiego urlopu. Szczególnie wiedząc, że czeka na nas wiele świetnych ofert cenowych. Izrael czy Castellón de la Plana z lotami za mniej niż 200 złotych są tego najlepszymi przykładami”.

UWAGI
Analiza najtańszych słonecznych miejsc powstała w oparciu o listę 100 najpopularniejszych kierunków podróży według liczby wyszukiwań na KAYAK.pl w okresie 1.01.17 – 10.01.18 dla podróży w okresie 15.01-20.03.18. Średnie ceny połączeń lotniczych zostały podane w PLN dla lotu w dwie strony w klasie ekonomicznej dla jednej osoby. Ceny mogą ulec zmianie lub mogą nie być dłużej dostępne.

Średnie temperatury zostały podane w oparciu o dane ze strony http://www.holiday-weather.com/ z dnia 11 stycznia 2018 roku.

O KAYAK

KAYAK jest światowym liderem wśród wyszukiwarek turystycznych. KAYAK przeszukuje inne strony turystyczne i umożliwia znalezienie ofert lotów, hoteli, wynajmu samochodów oraz wczasów. Firma KAYAK zarządza również innymi markami, do których należą: momondo, Cheapflights, SWOODOO, checkfelix i Mundi. Wspólnie przetwarzają one rocznie ponad dwa miliardy wyszukiwań związanych z podróżami. KAYAK jest niezależnie zarządzaną jednostką należącą do The Priceline Group. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.kayak.pl.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Egzotyczne kierunki na zimową chandrę Podróże, LIFESTYLE - Wyszukiwarka KAYAK.pl przedstawia najtańsze słoneczne miasta, które zagwarantują Polakom ucieczkę przed zimową niepogodą.
Hashtagi: #Podróże #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy