Wiadomości branżowe

Wycieczka pod choinką – pomysł na trafiony prezent

Wśród wielu prezentów, które można każdego roku znaleźć pod choinką popularnością cieszą się również wycieczki. Ich koszt nie przekracza budżetu, jaki przeciętnie wydajemy na upominki, obdarowując bliskich. Ceny biletów lotniczych

Wśród wielu prezentów, które można każdego roku znaleźć pod choinką popularnością cieszą się również wycieczki. Ich koszt nie przekracza budżetu, jaki przeciętnie wydajemy na upominki, obdarowując bliskich. Ceny biletów lotniczych kosztują mniej niż 200 zł, natomiast zorganizowanych wyjazdów wraz z noclegiem to wydatek rzędu 300 zł – wynika z analizy Tripsta.pl

Z badań firmy doradczej Deloitte wynika, że na tegoroczne święta przeciętny Kowalski wyda 1280 zł, z czego niecałe 400 zł przeznaczy na prezenty.  Poza popularnymi książkami, kosmetykami i biżuterią, dużym powodzeniem cieszą się także wycieczki.  Najczęściej są to weekendowe wyjazdy do jednej z europejskich stolic albo wycieczki po Polsce.

Kup teraz, wyjedź później

Dobrym rozwiązaniem może być także zakup biletów lotniczych, ponieważ ich cena niejednokrotnie mieści się w budżecie, jaki planujemy przeznaczyć na świąteczne prezenty,  a tanie linie oferują połączenia w atrakcyjnych cenach.  – Przykładowo za lot do Londynu w obie strony  w drugiej połowie stycznia trzeba zapłacić 38 zł, a do Paryża 150 zł. Zaznaczyć tu trzeba, że –   myśląc o tego typu prezencie – nie warto kupować biletu na ostatnią chwilę, ponieważ cena połączenia jest wówczas zdecydowanie wyższa – mówi Marko Birnkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl.  – Najatrakcyjniejsze cenowo bilety można znaleźć mniej więcej miesiąc przed planowanym terminem podróży – dodaje.

Kup wyjazd za połowę ceny

Kolejnym pomysłem na niedrogi prezent w postaci wyjazdu może być kilkudniowa wycieczka wykupiona na jednym z serwisów zakupów grupowych.  – Dla wielu internautów oferty znalezione na tego typu platformie są inspiracją do zorganizowania czasu wolnego albo do kupienia prezentu dla bliskiej osoby. Dodatkowym atutem wycieczki kupionej na portalu jest jej cena, ponieważ wynosi ona zawsze co najmniej 50 proc. mniej – mówi Marta Krauze z Citeam.pl. Trzydniowy wyjazd w góry dla dwóch osób zamiast 460 zł kosztuje 229 zł,  a wycieczka nad Morze Bałtyckie 295 zł zamiast 590 zł.

A to już wiesz?  Obiekt geotermalny na Podhalu zmienia nazwę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy