Porady

Wakacyjna apteczka – co do niej spakować?

INFORMACJA PRASOWA 23.06.2017, Łódź Wakacyjna apteczka – co do niej spakować? Wybierając się na wakacje, nie należy zapominać o odpowiednio wyposażonej apteczce. Inne produkty i

INFORMACJA PRASOWA
23.06.2017, Łódź

Wakacyjna apteczka – co do niej spakować?
Wybierając się na wakacje, nie należy zapominać o odpowiednio wyposażonej apteczce. Inne produkty i leki będą potrzebne podczas wyjazdu w tropiki, a inne na wakacjach w polskich górach czy nad morzem. Ze szczególną uwagą wakacyjną apteczkę powinni kompletować rodzice małych dzieci.
Wakacje to czas relaksu i beztroski… do czasu, aż zdarzy się nieoczekiwany wypadek albo choroba. Na szczęście, przy odpowiednim przygotowaniu, z wieloma wakacyjnymi przypadłościami można radzić sobie samemu. – W podstawowej apteczce z pewnością nie może zabraknąć plastrów z opatrunkami, gazików, wody utlenionej lub spray’u dezynfekującego, a także bandaża elastycznego i nożyczek. To absolutne minimum! Warto też wypróbować plastry w spray’u, wygodne w warunkach polowych – tłumaczy Agata Błońska, lekarz internista z Centrum Medycznego Medyceusz w Łodzi.
Resztę produktów należy dobierać zgodnie z destynacją – inaczej spakujemy się na wakacje na łonie przyrody, a inaczej – gdy jedziemy do kurortu. O wiele więcej uwagi apteczce powinni poświęcić ci, którzy podróżują z małymi dziećmi i osobami przewlekle chorymi. – Szczególnie osoby, które przyjmują leki codziennie, muszą pamiętać o odpowiednim zapasie na czas wyjazdu – przypomina doktor A.Błońska.
Z całą pewnością w apteczce na wyjazd przydadzą się także leki na przeziębienie: tabletki lub – w przypadku dzieci – syrop z paracetamolem, termometr i środki na ból gardła. Z racji sezonu na owady przydadzą się repelenty na komary i kleszcze, a także oczywiście środki z D-Panthenolem na oparzenia słoneczne. Wiele osób podczas wyjazdów skarży się na kłopoty z trawieniem, więc ta grupa zdecydowanie powinna pamiętać o środkach na biegunkę i probiotykach, niezbędnych przy zatruciach.
Tym, którzy planują wyjazd w góry dr Agata Błońska przypomina, że oprócz środków na otarcia i odciski, powinni zabrać przede wszystkim wygodne buty i odpowiednio przygotować się na wyjazd. – Nie zalecam, by prosto zza biurka w klimatyzowanym biurze wybrać się na trzydziestokilometrową wyprawę w góry. Wszystko z umiarem! Odpowiednie przygotowanie jest najlepszą profilaktyką urazów w górach – przekonuje lekarz Centrum Medycznego Medyceusz w Łodzi.
Gdzie szukać pomocy, gdy nie będziemy radzić sobie z chorobą na wakacjach? – Na stronie NFZ, w zakładce “Dla Pacjenta/Gdzie się leczyć” powinniśmy poszukać punktów pomocy doraźnej w miejscu, do którego się udajemy, by w razie choroby skorzystać z porady lekarza. Na tej samej stronie znajdziemy także listę lokalnych ośrodków zdrowia w miejscu naszego urlopu. Przypominam, że w ramach ubezpieczenia, pacjenci mogą korzystać z placówek z podpisaną umową z NFZ w całym kraju. Również na wakacjach możemy iść do lekarza rodzinnego. Powinni o tym pamiętać szczególnie rodzice małych dzieci – dodaje dr Agata Błońska.
Warto dobrze przygotować się do wakacji, by nawet przy niespodziewanych sytuacjach, był to czas prawdziwego odpoczynku i relaksu.

Centra Medyczne Medyceusz to sieć nowoczesnych, prywatnych placówek medycznych w Łodzi. W sześciu placówkach świadczone są kompleksowe usługi medyczne. W skład oferty wchodzi Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ), opieka pediatryczna, poradnie lekarzy specjalistów (AOS), hospitalizacja planowa w Szpitalu Centrów Medycznych Medyceusz, laboratoria, diagnostyka specjalistyczna, transport medyczny, nocna i świąteczna opieka lekarska. Sztandarową usługą CM Medyceusz jest diagnostyka obrazowa (RTG, USG, Rezonans Magnetyczny, Tomografia Komputerowa, Mammografia), Placówki mają podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także świadczą usługi komercyjne.

fotografia: Materiały Prasowe CM Medyceusz.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


One thought on “Wakacyjna apteczka – co do niej spakować?
  1. Super opis ale czemu jest napisane tylko o lekach na biegunke a nie ma nic o zatwardzeniach? Ja mam zawsze duze problemy z jelitami, inna woda, inny klimat itd i zaparcia mecza mnie praktycznie na kazdym wyjezdzie a wtedy nie obejdzie sie bez lekow wspomagajacych.. Biore dicopeg 10g bo niestety z naturalnych sposobow niewiele mi pomaga

Comments are closed.